Ladikli Ahmet Hüdai Hazretleri Anıldı


Konya Büyükşehir Belediyesi ve Sarayönü Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Konya'nın manevi mimarlarından Ladikli Ahmet Hüdai Hazretlerini anma programı düzenledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Sarayönü Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği, Konya'nın manevi mimarlarından Ladikli Ahmet Hüdai Hazretleri'ni Anma Programı bu yıl da Ladik Çalıbağı mevkiinde gerçekleştirildi.

Binlerce davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen anma programı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda Abdurrahman Büyükkörükçü Hocaefendi, Lâdikli Ahmet Hüdai'nin hayatından örnekler anlatırken; Ladikli Ahmet Hüdai'nin torunu Mehmet Elma, dedesiyle ilgili hatıra konuşması yaptı.

BÜYÜKLERİN GÜZELLİKLERİNİ GENÇLERE AKTARMALIYIZ

Programa katılan Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fatih Özgökçen, "Yeni nesillere manevi büyüklerimizin güzelliklerini aktarmalıyız. Manevi yönden mücehhez insanlar yetiştirmek istiyorsak onların hatıralarını herkese, özellikle genç nesillere aktarma zaruretini kendimizde hissetmeliyiz" dedi.

Sarayönü Belediye Başkan Vekili Hüseyin Tos da, "Yaşantısını Allah yolunda, sevgiyle harcamış, Peygamber Efendimizin yolunu kendisine yol edinmiş Ahmet Hüdai, yaşadığı yıllarda olduğu gibi şimdi de yolumuza ışık tutmaya devam etmektedir" diye konuştu.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar